At the scene again

9. srpna 2012 v 17:56 | Bí
Upřímně řečeno, docela jsem se při pročítání starších článků bavila i děsila zároveň. Panebože, tohle jsem fakt napsala? Dva roky jsou relativně dlouhá doba. Zvlášť v životě dospívajícího. Člověk si někdy připadá docela staře.

Vír všech možných událostí mě zahnal právě sem. Pobavení (a zděšení) se mísilo s jistou nostalgií. Ten duch, dva roky starý, tu pořád je a já teďka přemýšlím, co s ním. Blogování je krásná i ošemetná věc. Docela dobře si dokážu představit, že by se bez toho dalo v klidu obejít. Raději nemyslím na hodiny, které jsem tomu věnovala. Ale přece jen mě to v jistém slova smyslu pohltilo. Má umělecká duše jásala (jásá?) nad barevnými kombinacemi, upravenými obrázky a písmem, technické myšlení dumalo nad nastavováním a html, spisovatelské jádro (věřím, že tam ve mně někde vězí, ať je hluboko, jak chce) zase rádo vymýšlelo různé literární hokusy, jakkoliv úspěšné.
Ta druhá strana blogování, blogerská komunita, propagace blogu a tak dál, to mě moc nebralo. Nechápu, jak jsem to nemohla nesnášet. Nepotřebuju, aby to četl někdo jiný. Protože ty věty a myšlenky v nich jsou často jen něco pomíjivého, něco, co v daném okamžiku nastiňuje rozpoložení autora. A opravdu jen nastiňuje. Vlastně bych docela dobře mohla mít místo blogu svůj vyšperkovaný vlastní (soukromý) deník/zápisník. Místo toho mám ten zápisník online. Odtud i název - my-blog-notebook.

Měla jsem několik blogů a hodně jsem jich i smazala. Docela dobře jsem si prošla každým blogerským stádiem, od celebrit a pixelek přes grafické blogy po úvahy všecho druhu. A shodou náhod tenhle blog přetrval. A jsem za to i ráda. Že jsem si tu mohla zavzpomínat, jak když člověk otevře šuplík plný zapomenutých věcí.
Nebudu a nechci tu dělat prohlášení, že blog zase začal, že je tu nový start. Že teď to tu bude takhle a tahle. Jsem dospělejší. Chci to všechno povýšit na další level, který ale ani neumím pojmenovat. Nebo si tady jen na něco hraju.

Nechci tomu dávat nějakou formu. Je to tak, jak to je.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.