Září 2010

Ach jo. Co dál?

25. září 2010 v 10:52 | Bí
Já vím, že to vypadá, jako kdybych skončila. Já vlastně nechci skončit... Ale věci se mají tak, že někdo přišel na to, že tenhle blog existuje a že JÁ ho píšu. Je to dobře nebo spíš špatně?? Ach jo. Nevím, jestli nejednám unáhleně, což je pro mne typické.. Jestli je to fakt rozumné, takhle to tu zpustošit a všehcno, co tu je, jakou jsem tu už udělala práci, všechno to prostě zahodit za hlavu, zrušit blog nebo dělat mrtvýho brouka. Svět se neboří, vím. Asi budu muset věci promyslet. A promyslím. Několik řešení. Dám vědět novou adresu, nebo budu pokračovat, nebo prostě nevím. Nevím.

Jak Bí kašle na učení (nebo se o to aspoň snaží)

22. září 2010 v 18:55 | Bí |  den za dnem aneb moje žvásty na všední i nevšední témata
Tak. Bí vás jde zase otravovat svými řečmi.

Vlastně bych teď ani neměla být na blogu, spíš se drtit rozmnožovací soustavu, protože z ní zítra píšeme. Je fakt, že co se tohodle tématu týče, asi u něho nebudu dřepět hodinu jako třeba u mízní nebo nervové soustavy (víme proč^^). Přemýšlela jsem, co by se asi tak stalo, kdybych se to prostě nenaučila. Já vím: koule, čtverec... Jsem zvyklá se na všechno naučit a dát do toho maximum, prostě se snažit, aby to bylo co nejlepší. Samozřejmě. Protože když vím, že jsem se na to vyprdla, mám jednoduše černé svědomí. No, z jedné písemnky se nestřílí. Ale co kdybych si fakt oddáchla...?? Nebiflovala se to, abych měla plný počet. Prostě si teď pustit filmík, udělat nehty,... Víte vůbec, kolik by bylo volného času, kdybych trochu popustila uzdu...? :D

Jo jo, to si můžu říkat do nekonečna, ale jak se znám, tak si k tomu sednu a naučím se to, jak nejlíp budu umět. A nehty budou muset počkat.

A další novinka - začala jsem chodit do fotografického kroužku. První hodina byla sice spíš seznamovací, ale i tak jsem docela nadšená. Už jsem něco zkoušela vyblejsknout, tak nevím, možná to sem dám.. Lidi se tam zdají být v pohodě, fakt se těším na další hodinu.. :)

Zítřek -čtvrtek- se zdá být ohledně předmětů a délkou vyučování snad nejhorším dnem v týdnu. Škoda, že nemůže být hned pátek. Nebo hned sobota...:D Ale to by to bylo až moc jednoduché. :D Ale, jak tak koukám, zítra na mě čeká ájina a tělák. Tak alespoň nějaká útěcha.. Mimochodem, chystám se na pokračování mého HomeEnglishCourse a na anglické článečky..

Mějte se a přežijte čtvrtek, ať už je ten váš náročný jakkoliv.
(: Bí


Life goes calmly on a we have to go with him

18. září 2010 v 12:21 | Bí |  den za dnem aneb moje žvásty na všední i nevšední témata
(c) Bí
Posledních pár dní jsem na svůj, ba ani na vaše blogy neměla čas. Proto se hned v úvodu omlouvám a chci dát najevo, že pořád žiju! :) Je toho prostě strašně moc. Asi vám to ani nemusím vysvětlovat, protože, jak předpokládám, je většina z vás ještě školou povinných. Ale na svůj blog jsem si čas udělala. Omlouvám se za nadpis, pokud jsou v něm nějaké chyby, hlaště mi to.
Asi jste si všimli změny. Ano, ano, zase nový lay. Byla jsem překvapena, že mi to ani tak dlouho netrvalo. Je to asi tím, že jsem nechtěla strávit další hodinu nad vytvářením. Už jsem zjistila, že můj blog nezíská nějakou trvalou image, která ho bude vystihovat napořád. A s tím už asi nic nenadělám. Znáte mě. :)
A už jsem taky zažila jak vypadá podzim. Sedím tu zachumlaná v županu, na stole Olynth a horký čaj. Brr, grr, zima přichází.
Možná začnu chodit do fotografického kroužku. Spíš určitě. Tedy, ještě nevím, co od toho očekávat, ale docela dost dobře vím, že by mě to bavilo. Jestli  bych se teda fakt začala učit, možná bych něco málo mohla dát na blog... ale nepředbíhejme.


(c) Bí
Ve škole to jde docela normálně. Každej každýho pomlouvá za zádama a přitom si hraje na velkýho kamaráda. Jeden se "kamarádí" s druhým, jen proto, aby byl tím, kdo se s ním kamarádí (dost zamotaná věta). Pochoválí sukni a pak vylíčí, jak byla příšerná. Že vám to připomíná Protivný sprostý holky, nebo něco na ten způsob? To je prosím realita. Je to hra. Je o tom, udržet se ve "společnosti" těch nejlepších. Kdo jsou ti nějlepší? Vlastně, ani to sama pořádně nevím. Nechci o sobě namyšleně říkat, že jsem to já. Ale jsem, pokud to mohu říct, oblíbená. (Prosím nezbičujte mě za mou aroganci a namyšlenost.) Někdy, třeba teď, se stydím, že takovou hru hraju. Pokud ji vůbec hraju. Pokud nějaká hra je... spíš jí tak plynně proplouvám. Ale nejsem potvora. A rozhodně si nehraju na něco. Hraju si na sebe. Okay, taková jsem. Upřímně řečeno, někteří lidé si to dělají sami. Nemám je v lásce, protože jsou takoví, jací jsou, nebo takoví, na které si hrají.

Upřímně, položte si otázku, zda-li jste někoho někdy nepomluvili. Nikdo přece není dokonalý.

Ach jo. Úplně jsem se do toho zamotala, takže ani nevím, jestli jsem svou myšlenku pořádně vyříkala. Nebo jestli ji sama chápu správně. Jestli to není jen nějaká euforie, která hned zmizí. Slibuju, že od příště budu psát něco smysluplnějšího.


Natvrdle natvrdo

7. září 2010 v 15:59 | Bí |  den za dnem aneb moje žvásty na všední i nevšední témata
(c) Bí
Není to tak dávno, co jsem se z postele vyvalila až v devět hodin, do jedenácti v pyžamu a vymýšlela, co budu dělat a kde strávím zbytek dne. Potom jsem jakožto školák nastoupila do jedoucího vlaku a jede se. Do dalších prázdnin.

Už nejsem v první třídě (né že bych na to nepřišla dřív :D), ale i tak mě škola zaskočila. Po tom lenošení je to fakt docela změna. Není čas. Ráno brzo do školy, potom ze školy, přijedu domů, nějaké úkoly nebo učení na písemku, někdy trénink, piano, chvíli PC, kamarádi, trochu televize, a já nevím co ještě.. Oddych si samozřejmě dám, mám rozečtenou takovou tlusou knihu, kterou s před spaním čtu. Ale vždyť to znáte, přednejší a důležitější věci dřív, ostatní potom.. Na blog se prostě nedostávám tak často jako dřív. Vždyť se není co divit.

Už ve čtvrtek druhýho září jsme psali diktát. Dostali jsme haldu úkolů, máme najít sešity z minulýho roku, protože z něho budeme psát test.

Nejhorší na tom asi je, že učitelé mluví cizím jazykem a to nejen při hodinách cizích jazyků. Zdá se mi, že jsem dost věcí zapoměla. Matematické vzorečky, chemické názvosloví, letopočty a já nevím co ještě ...uf.

A jede se. Sice natvrdle, ale natvrdo.
Bí