Povídka | Slepá | 5. díl

1. března 2010 v 9:19 | ninety-five |  moje literární pokusy
___________________________

Slepá - 5.díl

___________________________
Předchozí díly si můžete přečíst zde.


To, co bych chtěla studovat jsem měla jsem to rozhodnuté už jako malá holka. Vejška = základ života. Možná, že je to i výchovou - táta mě od dětství pobízel: ,,Musíš se dobře učit. Jen ten, kdo se dobře učí, má budoucnost." ,,A co je to budoucnost tatí?" ,,To, co následuje po vysoké škole, víš zlato?"
,,Ajó, naše paní spisovatelka, co?" šibalsky se na mě usmála.
,,Nemusí to být hned spisovatelka. Ale jako... bylo by to dobrý."


Pokračovaly jsme v procházení butiků. Musela jsem protrpět pět obchodů, jednatřicetkrát říct, jo, to ti sluší, nebo jo, je to super. Ani s jedním z mých argumentů, jak moc jí to sluší, nebyla spokojená, takže po dvou a půl hodinovém svlíkání a převlíkání neměla nic koupeného.
Konečně jsme si seděly v mé oblíbené kavárně. Mám ji moc ráda, hlavně kvůli vůni kávy, která se ke mně vine ze všech stran. Kávu sice nepiju, ale její vůně mi připadá tak... krásná a zvláštní zároveň. Nevím, jak líp to popsat.
,,A co dělejí v tomhle městě pánové, slečno?" mrkla na mě. Ajé, bylo to tu zase. Rozhovor o klucích jsem neměla ráda.
,,Co by? To co snad všichni na světě." tak zněla má neutrální odpověď.
,,Ale, ty víš moc dobře jak to myslím. Líbí se ti někdo. CHodíš s někým? No?" kousla do čokoládového muffinu a nedočkavě na mě koukala.
,,No, ne. Nechodím. Nikdo se mi zvlášť nelíbí." Rychle jsem tuhle trapnou konverzaci uzavřela. Jakoby to nebylo jasné! Žádný vztah jsem ještě nikdy neměla. A navíc, kapitolu 'Kuba' jsem si dávno pro sebe uzavřela. A Kačka... nechci, aby o tom něco věděla. To by pak začala její ,ozdravovací kúra,' jak ji znám - bude se mě snažit seznámit s někým jiným. Brrr. Hrozná představa.
,,To přece není možné. Každýmu se někdo líbí."
No tak mě zrovna třeba ne. Pane bože. Kdy s tím hodlá skoncovat?
Dobře, tak tedy po dobrém. Neurčitě jsem se usmála. Doufala jsem, že to zabere a ona mě přestane bombadovat svými otázkami. ,,Ne nikdo konkrétní. - A co ty?" zeptala jsem se nenuceně.
Ona toho ale nenechala. Moji otázku směřovanou k ní ignorovala. ,,Jak nikdo konkrétně? No povídej!" a ukousla si další kousek muffinu.
Povzdechla jsem si a přemítala, jestli jsem jí ráno neměla říct, že nemám čas. Tohle mi totiž vážně vadilo. Kačka je někdy tak... netaktní. Ale na druhou stranu... třeba jsem jí to pořádně nenaznačila. Stejně jako jsem nebyla schopná něco naznačit Kubovi... Nenene! Už to bylo zase zpátky. Žádnej Jakub. Pryč s tím. Nemysli na to! Tuhle kapitolu jsem si chtěla připomínat ze všeho nejmíň. Už jsem na to skoro zapomněla. A ona to takhle zase rozpitvala. Snažila se otevřít tu černou skříňku uloženou někde pěkně hluboko ve mně, v mém mozku. Ale já jí to nedovolím.
Dobře, ještě chvíli po dobrém. ,,Hele Kačí - já.. o tom nechci mluvit..." Chvíli na mě zírala. Vážně to pochopila? Tentokrát si do muffinu nekousla.
Ale ona jakoby měla senzor na to, že se něco děje. ,,Ehm," odkašlala si, ,,tak....," chvíli jsem myslela, že to vážně pochopila, ,,tak to musí bejt něco vážnýho." Spletla jsem se. Hrozně. ,,Koukej Leni, mně se fakt můžeš svěřit. Já to pochopím. Vždyť tě znám." To mě teda vážně neznáš!! ,,Řekni mi, co se děje."
Tak tohle překročilo všechny meze. To je Kačka vážně tak naivní? Tak hloupá, tak slepá vůči mým citům? Naštvala mě.
,,Copak ti to není jasný?! Já o tom NECHCI mluvit!!!" Vykřikla jsem. Kačka na mě dál zírala, její obličej byl zkroucen do bolestného pochopení.
,,Uklidni se." Řekla potichu.
,,Jak se mám sakra uklidnit?!!" Můj hlas byl plný nenávisti. Tolik jsem jí toho chtěla říct, ne vysvětlit. Ale asi nic z toho se nedalo vyjádřit slovy. Tváře mi hořely, ale ona zůstala klidná. Jakoby to všechno chápala! Tak ironický! Musela jsem pryč.
Vzmohla jsem se jen na tohle: ,,Zklamala jsi mě..." Vstala jsem a nechala ji tam napospas velkému městu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lenny^^ Lenny^^ | Web | 1. března 2010 v 9:22 | Reagovat

Ahojky! U mě je Velká fotografická soutěž, tak pokud tě baví fotit, tak se prosím přihlaš =)..

2 PawliinQa^ PawliinQa^ | E-mail | Web | 1. března 2010 v 9:26 | Reagovat

Krásný desing

3 MilSs* MilSs* | Web | 1. března 2010 v 9:28 | Reagovat

Ahojky reklamy moc nedělám, ale teď vážně potřebuju názory, tak tě prosím hlasuj u mě v anketě prosím. Je to pro mě důležitý.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.