Březen 2010

SEDÍM NA NÁDRAŽÍ A DÍVÁM SE...

28. března 2010 v 11:59 | ninety-five |  moje literární pokusy
Tady přepis slohovky na téma Sedím na nádraží a dívám se...
Je to hodně upravené, protože originál nemám a celé si to doslova nepamatuju..

Proč jsem si vysloužila nálepku, která nejde sundat (?!)

24. března 2010 v 17:06 | ninety-five |  den za dnem aneb moje žvásty na všední i nevšední témata
Už jsem několikrát četla, že první a nejdůležitěší dojem při seznamovaní udělá člověk na druhého v prvních třiceti sekundách. Dokonce i při seznamování s koňmi je tomu tak. Někdy (a hlavně poslední dobou) mě to pěkně štve, protože, jak se zdá, to je pravda. Ale nemluvím jen o první půlminutě.
Nastoupíte na novou školu. Několik desítek nových tváří, se kterými máte strávit důležité roky. Chtěla bych poradit všem, které to čeká, ať si dají pozor první rok. To se všichni ještě poznávají a oťukávají, nejsou zaběhnuti do sterých kolejí. Ale teď, po třech letech, mám pocit, že s tím nejde nic dělat. Ten, kdo dělá domácí úkoly doma, je šprt a ta, co se na prvním lyžíku chovala 'rozjíveně', se tahá s každým. (Ach, co dělají pomluvy!!) A i kdyby se dotyčný mermomocí snažil s tím něco udělat, neuspěje.
Mám smíšené pocity. Bývala jsem pořádná a pečlivá holka. A musím být pořád. Tak nějak se to vyžaduje. Protože když povolím (jak jsem to jednou zkusila), vysloužím si (nejen) od profesorů poznámky typu: ,,Ty s věkem hloupneš!" nebo ,,Co se s tebou děje?" atd. atd.
Asi je to tím, že žijeme pořád v tom stejném prostředí se stejnými lidmi. Jinak nevím.
Copak musím být automaticky perfektní??!!

Sluníčko!!!

22. března 2010 v 19:25 | ninety-five |  den za dnem aneb moje žvásty na všední i nevšední témata
Konečně! Konečně jsem se dočkala! Konečně jsem mohla do školy vyrazit ve vestě, milovaných okopaných teniskách a slunečních brýlí! Ve slunečních brýlí! Tolik jsem se po té otravné zimě těšila na "teplý den".
Nechci zimu nějak pomlouvat, mám ji svým způsobem ráda, je jedinečná... ten sníh a tak... ale připadala mi tak nějak dlouhá. Nemějtě mi to za zlé, prostě jsem jen taplomilný tvor a mám ráda teplo a světlo, no. :-)

Tímto tedy oslavuji začátek jara! (Ano, vím, 21.3. bylo včera, ale protože slunce u nás vysvitlo až 22.3., hodlám to oslavovat dnes.)

Okay. Budu upřímná. Zas tak hrozný to nebylo.

16. března 2010 v 17:09 | >Ninety-Five< |  den za dnem aneb moje žvásty na všední i nevšední témata

Vážně. Nevím, čím to je, ale vážně ne tak hrozný jak jsem si představovala (jestli nevíte o co go, koukněte se sem). Ale takhle to většinou bývá. Myslím tím, jako když si nevezmu deštník, zrovna prší a naopak. Takže si ho potom taháte všude s sebou. x) Neříkám, že mě to neotravovalo, protože otravovalo, ale přežila jsem! To je hlavní ne??
Psali jsme slohovku. Zvláštní téma - sedím na nádraží a dívám se na... Obvykle mi nedělá problém při slohu ze sebe něco "vymáčknout", ať jde o cokoliv. Ale chtěla jsem od sebe něco pořádnýho, na co bych byla aspoň trošililinku pyšná. Bohužel mě to zavedlo tak daleko, že jsem si poupraila zadané téma na - sedím na nádraží a dívám se... ta předložka mi tam nesedla :) Psala jsem o jedné feťačce, která se za svůj život nenávidí a přemýšlí nad tím, co jí pomůže od bolesti... Nebudu to přepisovat, protože za a) nemám originál a za b) pochybuju, že by si to někdo přečetl..
Ale o tom až příště...
Ninety-Five

Jak jde život...

15. března 2010 v 17:19 | >Ninety-Five< |  den za dnem aneb moje žvásty na všední i nevšední témata
Moc jsem se poslední doubou blogu nevěnovala. Menůžu říct, že nevím kam dřív skočit, protože to vím. Ale jen mi přibylo víc času. Tedy ne že bych něměla co dělat do školy, tam se vždycky něco najde, ale.... Nebo jsem prostě jen líná?? :-D
Vadí mi zítřek. Netěším se do školy. Tedy to školy jako takové ano, ale na učitele a tu "mimoškolní" blbost fakt ne. Copak je nepochopitelné, že mě to nebaví, je to zbytečné a otravné. Nebaví mě to. Co na tom nechápou? A pak kdo je tu blbej!

No, nezbývá nic než se s tím poprat... Co jiného :-)
Mějte se.

Povídka | Slepá | 5. díl

1. března 2010 v 9:19 | ninety-five |  moje literární pokusy
___________________________

Slepá - 5.díl

___________________________
Předchozí díly si můžete přečíst zde.